Roztančené Kladruby

Klášter Kladruby se na jeden večer stane dějištěm 29. ročníku Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017, který nese motto: Tancem proti předsudkům!

V sobotu 3. června od 20 hodin prostory kláštera oživí několik krátkých hudebně-tanečních improvizačních představení s názvem Moving Orchestra, inspirovaných daným místem a jeho atmosférou.

Sobotní představení, pořádané v rámci festivalu TANEC PRAHA 2017, provede diváky různými prostory kláštera Kladruby, které se stanou nejen kulisou, ale i inspiračním zdrojem pro originální hudebně-taneční situace.

„Krátká představení v různých formacích se volně přemisťují a přeskupují, inspirují se prostorem a jeho atmosférou. Divák sleduje dění v tempu, které mu vyhovuje“, upřesňuje průběh tanečního večera Milan Zoubek, správce kláštera Kladruby. „Představení chce poodkrýt různé asociace, specifika a krásy míst, které zůstávají návštěvníkům kláštera během běžných prohlídek skryty“, doplňuje Zoubek.  

Představení, na jehož vzniku se podílí tři až pět tanečníků a stejný počet hudebníků, trvá zhruba hodinu. Plné vstupné je 130 Kč, snížené 100 Kč.

Předprodej vstupenek je možný na http://www.tanecpraha.cz/predstaveni/moving-orchestra


Kontakt: Ing. Milan Zoubek, správce kláštera Kladruby, tel.: 606 666 426; e-mail: zoubek.milan@pu.cz