CreWcollective: Moving Orchestra (Tanec Praha v klášteře Kladruby)

Divadlo

Taneční představení pořádané v rámci festivalu TANEC PRAHA 2017. Prostory kláštera Kladruby oživí několik krátkých hudebně-tanečních improvizačních představení. Diváci budou mít možnost zažít klášter v jiném kontextu s tancem a hudbou ve specifickém prostoru, s inspirací skrytým pohybem, zvukem i tichem těchto míst. Site-specific představení, 3–5 tanečníků, 3–5 hudebníků (obsazení je proměnlivé podle místa konání).

Netradiční procházka veřejnými či nedivadelními prostory.  Divák prochází prostorem a potkává různé hudebně-taneční situace, sleduje dění v tempu, které mu vyhovuje. Krátká představení v různých formacích se volně přemisťují a přeskupují, inspirují se prostorem a jeho atmosférou.

Divákovi se tak v jednom večeru otevírají různé vrstvy a asociace různých míst. Každá akce Moving Orchestra funguje jako živá součást veřejného či nedivadelního prostoru a je jakýmsi prostředníkem mezi „geniem loci“ a divákem. Poodkrývá různé asociace, specifika a krásy míst, které se v normálním městském rytmu člověku snadno skrývají.